Rekrutacja 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Trener osobisty z dietetyką sportową studia stacjonarne drugiego stopnia

Szczegóły
Kod TO_s_2ST
Jednostka organizacyjna Wydział Wychowania Fizycznego
Kierunek studiów Trener osobisty z dietetyką sportową
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia studia II stopnia - magisterskie
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Minimalna liczba studentów 24
Limit miejsc 96
Czas trwania 4 semestry
Wymagany dokument
  • Dokumenty poświadczające wyższe wykształcenie.
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Kim będziesz po ukończeniu studiów?

Studia drugiego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra. Absolwent będzie przygotowany do samodzielnego planowania, organizowania, prowadzenia i kontrolowania efektów treningu fizycznego i programów żywienia dla osób w różnym wieku, o różnym poziomie sprawności fizycznej oraz stanie zdrowia, z uwzględnieniem spersonalizowanych celów. Program studiów obejmuje wszystkie obszary niezbędne do realizacji kompleksowej opieki nad klientem w zakresie treningu osobistego, m.in. takie jak: programowanie treningu i kształtowanie zdolności motorycznych, dietetyka sportowa, trening mentalny, odnowa biologiczna oraz elementy fizjoterapii. Absolwent uzyskuje kwalifikację pełną związaną z treningiem osobistym (personalnym) i dietetyką sportową na poziomie 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji. Praktyczny profil studiów, ukierunkowany na zdobywanie umiejętności praktycznych, obejmuje podstawy teoretyczne oraz wiele zajęć o charakterze praktycznym realizowanych m.in. w różnych obiektach sportowych, specjalistycznych pracowniach, laboratoriach oraz w kuchni. Pozwala to wyposażyć absolwenta w wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne zarówno do tworzenia, weryfikowania i modyfikowania zindywidualizowanych programów treningowych, jak również opracowywania programów dietetycznych i suplementacyjnych w zależności od rodzaju treningu i obciążeń wysiłkowych. Student ma do wyboru jedną z dwóch specjalności: trener przygotowania motorycznego (rozwijająca umiejętności kształtowania zdolności motorycznych w sportach indywidualnych, grach zespołowych oraz w sporcie dzieci i młodzieży) oraz coaching w treningu zdrowotnym i sportowym (rozwijająca umiejętności wykorzystania narzędzi coachingowych w budowaniu i wzmacnianiu motywacji, określaniu i osiąganiu celów oraz wspierania zmian w obszarze zachowań zdrowotnych i wyników sportowych). Ponadto w trakcie studiów student będzie miał możliwość zdobycia uprawnień instruktora lub trenera rekreacji ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w wybranej przez siebie formie aktywności fizycznej. Uzyskana wiedza, umiejętności i kompetencje absolwenta ww. kierunku pozwolą na uzyskanie zatrudnienia we wszystkich instytucjach oferujących usługi w zakresie aktywności fizycznej, treningu sportowego i doradztwa żywieniowego. Absolwent będzie przygotowany do organizowania pracy trenera personalnego zarówno w ramach podejmowanego zatrudnienia, jak i własnej działalności gospodarczej.


Zasady rekrutacji na studia

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy i uwzględnia sumę punktów uzyskanych przez kandydata w teście kompetencji. Kandydat może uzyskać maksymalnie 100 punktów. Zakwalifikowane do przyjęcia są osoby, które uzyskały kolejno największą sumę punktów, w liczbie zgodnej z limitem przyjęć. Dodatkowym kryterium przy postępowaniu rekrutacyjnym, w przypadku większej liczby kandydatów z taką samą sumą punktów, będących na granicy limitu przyjęć, będzie średnia ocen uzyskanych na studiach pierwszego stopnia. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zobowiązani są do wprowadzenia na swoje konto w systemie IRK skanów dokumentów, o których mowa w Informatorze dla kandydatów na studia 2024/2025, w rozdziale Wymagane dokumenty. Niewprowadzenie skanów dokumentów w terminie do siedmiu dni od daty ogłoszenia listy rankingowej kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia skutkować będzie wydaniem decyzji o odmowie przyjęcia na studia.

Postępowanie rekrutacyjne i test kompetencji

Postępowanie rekrutacyjne obejmuje ocenę stanu zdrowia – zdolność do podjęcia studiów, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim oraz test kompetencji składający się z 50 pytań z zakresu wiedzy objętej następującymi efektami kształcenia.

Kandydat:

  • posiada ogólną znajomość budowy i funkcjonowania organizmu człowieka, rozumie istotę procesów fizjologicznych zachodzących w ludzkim organizmie pod wpływem ukierunkowanej aktywności fizycznej;
  • rozumie istotę pojęcia zdrowie publiczne i ma podstawową wiedzę o celach i funkcjach edukacji zdrowotnej oraz o zasadach promocji zdrowia
    i prozdrowotnego stylu życia;
  • zna istotę i strukturę ludzkiej motoryczności, jej uwarunkowania i metody skutecznego kształtowania zdolności motorycznych w celu doskonalenia zdrowia;
  • posiada podstawową wiedzę o zasadach programowania oraz metod i środków realizacji treningu zdrowotnego;
  • zna zalecane parametry aktywności fizycznej i metody jej oceny u osób w różnym wieku;
  • zna współczesne koncepcje rozumienia zdrowia, jego uwarunkowania oraz pozytywne i negatywne mierniki;
  • posiada podstawową wiedzę z zakresu żywienia i suplementacji.

 Test kompetencji może zostać przeprowadzony zostanie zdalnie, przy wykorzystaniu technologii teleinformatycznych. 

 W przypadku liczby kandydatów nie większej niż limit miejsc, kandydaci przyjmowani są na podstawie wymaganych dokumentów.