Rekrutacja 2024/2025 w języku angielskim

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Health trainer studia stacjonarne pierwszego stopnia w języku angielskim

Szczegóły
Kod HT_1ST_EN
Jednostka organizacyjna Wydział Wychowania Fizycznego
Kierunek studiów Health trainer w języku angielskim
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia studia I stopnia - licencjackie
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Minimalna liczba studentów 24
Limit miejsc 24
Czas trwania 6 semestrów
Opłaty 2610 zł za semestr (zasady obowiązujące obywateli polskich) , 7500 PLN za semestr (cudzoziemcy na zasadach odpłatności)
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.05.2024 12:00 – 14.07.2024 23:59)

Kim będziesz po ukończeniu studiów

Studia pierwszego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Trener zdrowia to specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, który pomaga ocenić styl życia, ustalić i osiągnąć cele zdrowotne, projektować programy zdrowotne oraz udzielać teoretycznych informacji i praktycznego wsparcia, które pomogą ludziom zmienić swoje zachowania w kierunku prozdrowotnym. Działania trenera zdrowia obejmują ocenę ryzyka zdrowotnego, doradztwo oraz modyfikację zachowań zdrowotnych (obejmującą przede wszystkim zmiany w  zakresie żywienia, aktywności fizycznej oraz radzeniu sobie ze stresem).Absolwent posiada wiedzę z zakresu aktywności fizycznej, psychologii, żywienia i innych nauk biomedycznych, co umożliwia mu kompleksowe podejście do problemów zdrowotnych i efektywne prowadzenie działań zmierzających do poprawy zdrowia i samopoczucia. Posiada również umiejętności interpersonalne, które umożliwiają mu efektywną pracę z klientami, motywowanie ich do zmiany stylu życia oraz skuteczną komunikację.

Absolwent kierunku "trener zdrowia" jest przygotowany do projektowania i prowadzenia programów treningowych, zarówno dla osób zdrowych, jak i tych z różnymi dolegliwościami i chorobami. Potrafi również ocenić stan zdrowia klienta, a następnie dostosować trening i żywienie do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Program studiów jest również zaprojektowany tak, aby efekty uczenia się były spójne z efektami weryfikowanymi w trakcie  międzynarodowych egzaminów certyfikujących trenerów personalnych, oferowanych przez American Council on Exercise (ACE), American College of Sports Medicine (ACSM) i inne międzynarodowo uznane organizacje.

Absolwenci kierunku trener zdrowia mają wiele możliwości zatrudnienia w sektorze zdrowia publicznego, a także w sektorze prywatnym. Absolwenci tego kierunku mogą pracować jako eksperci ds. zdrowego stylu życia (Ich zadaniem będzie edukowanie społeczeństwa na temat zdrowego stylu życia, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania), konsultanci ds. żywienia i aktywności fizycznej (np. w korporacjach) oraz specjaliści ds. aktywności fizycznej w ośrodkach sportowych, klubach fitness, placówkach służby zdrowia i w organizacjach pozarządowych. Absolwenci tego kierunku mogą pracować również w działach promocji zdrowia w urzędach miast i gmin. Ich zadaniem będzie promowanie zdrowego stylu życia, prowadzenie kampanii zdrowotnych oraz organizowanie szkoleń i warsztatów dla społeczności lokalnych. Ponadto absolwenci będą przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.


Zasady rekrutacji na studia

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy i uwzględnia sumę punktów uzyskanych przez kandydata na zasadach określonych w Informatorze dla kandydatów na studia 2024/2025, w rozdziale Punkty za maturę lub świadectwo oraz ocenę stanu zdrowia – zdolność do podjęcia studiów, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza specjalistę medycyny pracy lub uprawnionego do przeprowadzania badań profilaktycznych. Zakwalifikowane do przyjęcia są osoby, które uzyskały kolejno największą sumę punktów, w liczbie zgodnej z limitem przyjęć. W przypadku większej liczby kandydatów z taką samą liczbą punktów rankingowych, plasujących się na granicy limitu przyjęć, stosuje się dodatkowe kryterium, polegające na przeliczeniu średniej punktów rankingowych, przyznanych za wszystkie przedmioty na świadectwie maturalnym, dojrzałości lub świadectwach równoważnych. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zobowiązani są do wprowadzenia na swoje konto w systemie IRK skanów dokumentów, o których mowa w Informatorze dla kandydatów na studia 2024/2025, w rozdziale Wymagane dokumenty. Niewprowadzenie skanów dokumentów w terminie do siedmiu dni od daty ogłoszenia listy rankingowej kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia skutkować będzie wydaniem decyzji o odmowie przyjęcia na studia.

Laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego przyjmowani są w pierwszej kolejności z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, pod warunkiem wprowadzenia do IRK w terminie do dnia zakończenia rejestracji skanów odpowiednich dokumentów.